Respektování voleb je základ demokracie

Rozběhla se nám povolební jednání, po právě skončených krajských volbách. Naše Trikolóra nezískala potřebných 5% a pří svých prvních volbách, jsme zůstali se ziskem 3,5% pod čarou. Je to náš začátek a rozhodnutí voličů naprosto respektujeme.

Začínají ovšem prosakovat zprávy z koaličních jednání a jedna mně tedy opravdu nemile překvapila. Tedy, že by mohla vzniknout koalice bez první či druhé strany na volební pásce. Volby jsou od toho, aby voliči vyjádřili svůj názor, tentokrát to byl názor na řízení kraje v uplynulých čtyřech letech a vysvědčení skládalo hned několik stran a politiků. Ti, kteří kraj uplynulé čtyři roky spravovali, příliš u voličů neuspěli a volby vyhrály strany, které byly dosud v krajské opozici. Pokud vznikne koalice, ve které nebude zastoupena ani jedna z nich, bude to velmi špatný signál pro voliče, že vlastně mohou volit koho chtějí, že může zvítězit kdo chce, ale ti správní hoši se nakonec vždycky dohodnou.

Sláva vítězům a čest poraženým! Menší politické strany by měly uznat svou „nevýhru“ a nechat se přizvat do koalice jednou nebo druhou vítěznou stranou, jinak uděláme z voleb a jejich výsledku bramboračku a voliči nebudou mít chuť se na dalších volbách a povolebních šaškárnách podílet!

Pánové a dámy z menších, nevítězných politických stran, vezměte rozum do hrsti a respektujte většinové rozhodnutí voličů. My, jako Trikolóra v jižních Čechách, která v těchto volbách neprošla do krajského zastupitelstva ho plně respektujeme.

Dalibor Uhlíř

Jihočeský krajský předseda

Trikolóra hnutí občanů

ůsdůlklsůfků