Pečivo ze Srnína je od A do Z jihočeské

Od začátku do konce jihočeské. Tak by se dalo charakterizovat pečivo ze Srnína. K jeho výrobě se používá mouka z vlastního mlýna ve Veselí nad Lužnicí, horská voda z Kleti a další lokální suroviny. O více než šedesátileté tradici Pekárny Srnín hovořili její jednatel Josef Bukovský junior a prokurista Ing. Josef Bukovský starší.

Čerstvý chléb, křupavé rohlíky, sladké koláče i cukrářské výrobky, které mohou zákazníci ochutnat ve vašich téměř dvaceti prodejnách po jižních Čechách. Na co sázíte při jejich výrobě?

Pekárna svými výrobky navazuje na nejlepší tradici českého pekařství. Neustále investujeme do nového strojního zařízení, které se spolu s osvědčenou technologií výroby a tradičními recepturami podílejí na vynikající kvalitě našeho pečiva. Zásobujeme zejména okresy České Budějovice, Český Krumlov, ale zasahujeme i do okresů Prachatice, Jindřichův Hradec a Tábor. Od letošního června je vyrábíme v rámci jedné společnosti Pekárna Srnín, s. r. o., která vznikla spojením společností VESCO, spol. s. r.o., provozující Mlýn Veselí nad Lužnicí, a K III, spol. s. r. o., (Pekárna Srnín).

V Českých Budějovicích je známá zejména vaše cukrárna U Kláštera. Tam držíte i nezvykle nízké ceny nápojů, které si lze k vašim cukrářským výrobkům objednat. Je to vůbec v dnešní době možné?

Cukrářské výrobky z Pekařství a cukrářství U Kláštera v Piaristické ulici v Českých Budějovicích skutečně znají zákazníci i za hranicemi zásobovaných okresů. Jsou denně čerstvé a kvalitní. A protože je pro nás zákazník na prvním místě, snažíme se ho potěšit příznivou cenou doplňkového sortimentu. Je ale pravdou, že v centru Českých Budějovic jsme jedinou takovou cukrárnou.

Vyrábíte i trvanlivé pečivo. Které je nejoblíbenější?

Velmi oblíbené jsou srnínské medové perníky, které obsahují 5,5 procenta včelího medu, a dále linecké třené pečivo a k pivu jsou oblíbené tradiční srnínské tyče a zelňáky.

Ve vašem sortimentu zákazníci nenajdou jen pečivo a cukrářské výrobky…

Nově jsme rozšířili sortiment o výrobu lahůdek, zejména chlebíčků, salátů, pomazánek a baget, které nabízíme především v síti osmnácti vlastních podnikových prodejen. Zde si také můžete objednat třeba svatební dort nebo dort na oslavu narozenin.

Vaše výrobky se pravidelně umisťují na čelních místech soutěže Chutná hezky Jihočesky. Kdo stojí za tímto úspěchem?

Jedná se o týmovou práci všech našich téměř 200 zaměstnanců. A můžeme se pochlubit i dokonale zvládnutou distribucí, při které dbáme na životní prostředí, jelikož pečivo rozváží naše vozidla s pohonem na zemní plyn.

ůsdůlklsůfků