Nepodceňujte krajské volby – vaše účast ovlivní zdravotnictví i dopravu

Letos na podzim nás čekají volby do krajů a Senátu. Ani jedny ale dlouhodobě příliš netáhnou. Volební účast se v nich většinou pohybuje mezi 30 a 40 procenty. A to i přesto, že kraje mají rozhodující slovo ve zdravotnictví, sociální péči, středním školství a v dopravě.

Krajské volby je důležité nepodceňovat a rozhodně se jich zúčastnit. Můžeme tak aktivně ovlivnit směr rozvoje našeho regionu na několik let dopředu. Většina zdravotnických a sociálních zařízení, správa silnic, dopravní obslužnost v regionu a střední školy – to vše a další oblasti patří do kompetence krajů.

Čím víc lidí přijde k volbám, tím větší šanci na zvolení mají nové a menší politické strany, tedy i hnutí Trikolóra. Čím víc lidí přijde, tím víc hlasů získají lidé, kterým věříme. Čím víc lidí bude volit, tím větší je šance, že poměry v kraji změníme k lepšímu.

Krajské a senátní volby letos připadají na 2. a 3. října. Trikolóra v nich kandiduje poprvé. V Jihočeském kraji chcenapříklad obnovit jednání o dostavbě Jaderné elektrárny Temelín, protože bez ní se za elektřinu nedoplatíme. Plánuje otevřít nové obory středních škol, zaměřené na informatiku a kybernetickou bezpečnost. Chce přivést do měst a obcí kvalitní lékaře. Hodlá podpořit regionální výrobce. Chce být dobrým hospodářem a nejprve opravit silnice, až poté budovat případná letiště nebo přístavy.

Trikolóra je v současnosti jedinou pravicovou konzervativní stranou na naší politické scéně. Právě ona může výrazně přispět ke zkvalitnění života všech lidí: zaměstnanců i živnostníků, celých rodin, lidí předdůchodového věku i těch, kteří doma pečují o nevyléčitelně nemocné příbuzné. Dnes se příliš často nemluví o tom, že pravicová konzervativní politika vede k prosperitě firem, které zajišťují dobře placenou práci zaměstnancům. Pravicová politika podporuje zaměstnanost a vyšší mzdy, a tím přispívá ke stabilitě společnosti.

Trikolóra chce snížit zdanění práce! Máme 6. nejvyšší zdanění práce ze všech zemí OECD! Stát „obírá“ zaměstnance a podnikatele, aby mohl neefektivně hýřit a kupovat si hlasy potenciálních voličů. K tomuto cíli můžeme dospět až na úrovni parlamentu. Vstup do něj bude pro Trikolóru mnohem snazší, když uspěje už nyní v krajských volbách.

Nezapomeňte proto na letošní krajské volby, dejte hlas svému favoritovi a nebojte se, že se do zastupitelstva kraje nebo do Senátu nedostane.

Ivana Kerlesová, kandidátka na hejtmanku Jihočeského kraje za Hnutí Trikolóra

ůsdůlklsůfků