Extraliga – střípek z Motoru

konečně to začalo….Po úvodním nadšení a slušného začátku přišla studená sprcha pro všechny z tábora Motoru…jeden člen v realizačním týmu je pozitivní na Covid-19….Karanténa, přerušení společné přípravy. Pro někoho problém, pro hokejisty zas tak ne, dokáží se přizpůsobit.

Trenéři hráčům naordinovali tréninkové dávky na doma a po 14 dnech se s hráči opět sešli na společné přípravě. Pravda, ideální to není ale aspoň že tak. Po několika trénincích tu byl první zápas  proti soupeři z Extraligy a hned žádní nazdárkové – Sparta Praha….

Zápas to byl klasický, přípravný, trošku i na vedro ospalý ale úvodní trefa patřila Motoru, po dorážce se beckhendem trefil mladík Matouš Hrubec ročník 2001. Poté Motor ještě 4 minuty před koncem zápasu vedl 2-1, ale Sparta tlačila a po zásluze potrestala malé chyby v obraně a utkání otočila na 3-2, poslední 2x branky byly do prázdné, kdy trenéři chtěli hrát power play bez brankaře, což se dvakrát nepodařilo a domácí potrestali…

První zápas v nové sezoně, příprava, co říci?

Golmana máme super, bude stabilní oporou a spolu s kolegou Strmeňem budou vyrovnanou dvojkou která se bude podporovat.

Obrana taky slušná, je v ní zkušenost i dravé mládí, uvidíme, jak to půjde v sezoně, na prvním zápase byla vidět malá zaváhání, která se v nejvyšší lize trestá brankou. Na to jistě trenéři budou apelovat při rozborech videí po zápasech.

Útok je také slušně poskládaný, žádní borci a bombarďáci se zkušenostmi z Extraligy, ale vyrovnaný tým z bojovníků, kteří mají slušné potenciály do budoucna a když se v letošní sezoně nesestupuje, je pro tým a klub výhodou, že se hráči obehrají, získají zkušenosti a bude to jen lepší.

Velké pozitivum v sestavě se Spartou bylo i to, že v kádru bylo 9-10 hráčů, kteří jsou z Jižních čech, a několik přímých odchovanců z Motoru, což mě osobně dělá radost, protože jsem 3 nejmladší kluky v kategorii žáků trénoval.

Sport a Covid-19…mám trošku obavy z pohledu veřejnosti na vir, na hysterii ohledně testování, a jakým způsobem se vše prezentuje v médiích, kde je opravdu masáží při hlavních zprávách v TV, kde je pokaždé několik týdnů 5-10min. jen o Covid-19, kolik přibylo nemocných, kolik umřelo, srovnávání atd…….Každý, kdo se jen trošku bojí o své zdraví je ovlivněn, aktivně jde na testy a když je pozitivní – i když mu skoro nic není, následuje karanténa, trasování a uzavření snad všeho kde byl…Dle mého názoru je vše zveličeno, nafouknuto aby se vyvolala panika a lidé se báli…

Když jsem nemocný, vezmu si léky, zůstanu také min. týden doma a nikam nechodím abych nikoho nenakazil. Nenechám se testovat, budu mít klid na lůžku jako při chřipce….Jiná věc je, že se musejí chránit senioři a lidé po úrazech atd., ale to by mělo být automaticky zajištěno. Bojím se, že vnitřní prostory a sportovní akce budou do značné míry omezeny po delší čas, dle mého názoru se musí změnit náhled na Covid-19 a jeho testování a průběh léčby. Zamezit hysterii a omezování akcí všeho druhu, zbytečně netestovat a používat zdravý selský rozum….

Aleš Dvořák, Motor České Budějovice

ůsdůlklsůfků