Přeji si, abychom už nemuseli prodávat více dezinfekce než našeho tuzemáku,“ říká Josef Nejedlý, ředitel firmy Fruko-Schulz

Společnost Fruko-Schulz, s. r. o., přední výrobce lihovin v České republice, se zapojila do boje s koronavirem a před několika týdny zahájila výrobu dezinfekčního prostředku Anti-COVID. Jako firma vyrábějící alkoholické nápoje rychle zareagovala na aktuální poptávku po dezinfekci, která svého času nebyla dostupná. Ředitel a jednatel firmy Josef Nejedlý k tomu využil potravinářský líh a získal povolení k výrobě dezinfekčního přípravku.

Dezinfekcí jste zásoboval celý region v období, kdy to bylo nejvíce potřeba. Kde všude dezinfekce z vašeho potravinářského lihu pomohla?

Po dohodě s Krizovým štábem Jihočeského kraje jsme přednostně zásobovali složky Integrovaného záchranného systému a dodávali jim dezinfekci za zvýhodněnou cenu. Abychom včas uspokojili poptávku z nemocnic, ordinací, hasičského sboru, ministerstva vnitra, z obecních úřadů a dalších institucí, museli jsme zavést víkendovou výrobu. 

Dezinfekcí jste zásobil i celý Jindřichův Hradec, kde podnikáte…

Ano, v Jindřichově Hradci jsem rozdal desítky kanystrů například základním školám, nemocnici, domácí hospicové péči, výrobci ochranných 3D štítů a dalším. Dezinfekci od nás nakoupilo i Město Jindřichův Hradec. Na našem příkladu je vidět, že spolupráce měst s místními podnikateli může fungovat velmi dobře a k užitku všech obyvatel.

Bylo pro Fruko-Schulz složité přejít na výrobu dezinfekce? 

Začít vyrábět dezinfekci bylo velmi náročné zejména legislativně. Dne 16. 3. jsme se v rámci nouzového stavu v ČR rozhodli, že pomůžeme výrobou dezinfekce. Během šesti dnů jsme získali koncesi od živnostenského úřadu, povolení od všech potřebných ministerstev a následně povolení k denaturaci lihu od celního úřadu. Musel jsem se Svazem chemického průmyslu ČR uzavřít licenční smlouvu na výrobu. A už 24. 3. jsme spustili výrobu dezinfekce Anti-COVID, kterou dodáváme odběratelům v pětilitrových kanystrech. Produkce je spojena se zvýšenými požadavky ze strany státních orgánů – například denně musíme zasílat hlášení ministerstvu průmyslu a obchodu o objemu výroby a adresném prodeji přípravku Anti-COVID.

Kde lze vaši dezinfekci koupit?

Dezinfekční prostředek Anti-COVID nabízíme v našich jindřichohradeckých podnikových prodejnách Cash & Carry, Jiráskovo předměstí 629 a v ulici Komenského 12 a nově také na čerpací stanici FrukOil. Je k dispozici pouze ve velkoobchodním pětilitrovém balení za cenu 280 Kč bez DPH. Při odběru několika palet dezinfekci samozřejmě dovezeme do celé České republiky.

Jaké množství dezinfekce nyní vyrábíte?

V tuto chvíli máme vyroben dostatek dezinfekce a prodáváme zásoby. Pokud ale vyvstane další potřeba a zájem, jsme připraveni okamžitě začít znovu vyrábět. Osobně si ale přeji a doufám, že druhá vlna pandemie nenastane a dezinfekci nebudeme prodávat více než náš tradiční jindřichohradecký tuzemák tak, jak tomu bylo letos v březnu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ůsdůlklsůfků