Aleš Dvořák: Extraliga, magické slovo na zimáku v Budějcích…

Extraliga, magické slovo na zimáku v Budějcích….Začalo to na jaře roku 2013, kdy se mocipáni a soukromí vlastníci licence na nejvyšší soutěž v ČB rozhodli po nátlaku na město sbalit doslova všechny kufry a vyrazili za lepším do města Hradec Králové.

Byl jsem tenkrát u toho. Trénoval jsem žáky, 7 třídu, a všem v organizaci řekli, že seniorský hokej končí…Nevěřili jsme tomu, nikdo…Ále, to je jen taková hra, licitování o peníze z města atd…Jistě si pamatujeme kauza pivo…Tak to opravdu nebylo….A stalo se, majitelé se rozhodli že vše končí a budou hrát jinde. Začaly fámy, šuškandy co bude s námi, dětmi a mládežnickým klubem. Byl jsem jedním z trenérů, kteří jsme v dubnu tajně při zhasnutých světlech přes ledovou plochu Budvar areny brali zpět pomůcky mládeže k trénování z posilovny A týmu do prostorů juniorské šatny. Přijel kamion, chlapíci vyběhli a vše nanosili, včetně praček a všeho co tam zbylo v prostorách přístupných z A mužstva. I stařičké činky snad ještě po mém tátovi, který byl hráčem s ‚M‘ na prsou v 70 letech…Odjeli a nic….jen holé zdi a i obří kostka nad ledem byla rozebrána a odjela do Hradce…

Parta lidí, která se dala dohromady, nynější majitelé klubu, sehnali v létě licenci aspoň na první ligu…Hurá, seniorský hokej bude. Sice pralesní liga, jak se druhé nejvyšší lize lidově říká, ale aspoň něco. 

První přátelák, před zápasem kapitán Aleš Kotalík ukázal všem fanouškům ten krásný dres…po dlouhé době byl s M na prsou…Hala bouřila a Motor se narodil – konečně…

První sezona byla trápení, bojovalo se o holé udržení soutěže ale povedlo se. V dalších sezonách to již bylo lepší a několikrát se podařila baráž – ošemetná soutěž se dvěma nejhoršími celky z Extraligy. Po každém neúspěchu se manažeři i majitelé poučili, co bylo dobře a co ne. Klub získával ostruhy, kontakty a zkušenosti, které se musí zúročit. Nepovedlo se, nevadí, snad příští rok kluci… – fanoušci byly trpěliví a stáli za hráči i klubem, a vyplatilo se letos.

Sice postup do Extraligy nebyl oslaven po posledním vítězném zápase play off, neskákalo se do kašny, jak je zvykem při postupu fotbalistů nebo hokejistů, ale administrativně ze svazu se rozhodlo, že postupujícícm je Motor – s drtivým náskokem, o parník převyšující všechny soupeře v první lize a při hlasování klubů byly všichni pro, aby Motor postoupil ! Konečně – po 7 letech….EXTRALIGA !!!

Co říci na závěr? 

Ať se trenérům Václavu Prospalovi a Aleši Totterovi podaří poskládat tým, který bude hrát účelný a pohledný hokej a podaří se nejvyšší soutěž pro Budějce a celý Jihočeský kraj udržet do budoucna a postupně hrát na vyšších patrech v tabulce.

Ať je management trpělivý, když přijdou nějaké porážky, a pro fanoušky tou největší odměnou za jejich trpělivost, za těch 7 sezon v pralese se dívat jak jejich Motůrek může zase válet proti týmům jako jsou Sparta, Kometa, Pardubice, Plzeň…..

A přeji všem, ať si po 7 letech užijí první zápas a hned doma – proti Hradci Králové – pro skalní fandy nenáviděný Kradec….a i já si budu broukat chorál proti Mountfieldu a vzpomínat jak to tehdy bylo…….

Aleš Dvořák

Regionální trenér Český hokej z.s.
Dříve trenér mládeže HC České Budějovice

1 thought on “Aleš Dvořák: Extraliga, magické slovo na zimáku v Budějcích…

 1. Zdá se, že sportovci a sportovní fanoušci jsou stále ještě srdcaři. To i v souvislosti jak vidí „normální svět“ diskutující pod články aktuální kauzy brněnského trenéra hokejového dorostu.
  https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/1461416-idiot-nebo-borec-kauza-tvaroh-a-okostice-ma-vyvoj-co-ceka-trenera-dorostencu-stloukala.html
  Pod článkem je i anketa. Zde hlasovalo okolo 70 tisíc lidí za trenéra Soukupa. Názory Dominátora, že trenér Soukup dělá vše špatně, sklidily pouze výsměch takřka celé fanouškovské obce. Naopak zaznívá
  „Více takových Soukupů“
  „Kdy by naše děti trénoval také takový drsňák. Konečně by možná byly výsledky.“
  Nakonec nahlédněte do diskuse pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ůsdůlklsůfků